Návody a videa

Podrobný návod k použití je přiložen u každého výrobku, v případě potřeby je možné si je stáhnout zde. Jako první si prohlédněte názornou animaci níže na této straně nebo PROPAGAČNÍ VIDEO na YouTube, které natočil majitel firmy Warthog a výrobce ostřičů V-Sharp pan Hein Pretorius - je sice v angličtině, ale stačí se dívat!

 

Pokud Vám nejde přehrát v počítači přehrát DVD přiložené k výrobku,jeho obsah najdete zde:

  DVD PŘILOŽENÉ K VÝROBKU


Návod k ostřiči V-Sharp Classic (PDF) 

Návod k ostřiči V-Sharp Extreme Edge (PDF) 

Návod k ostřiči Multi Edge (PDF)

Návod k ostřiči V-Sharp Classic II (PDF)

 

RYCHLÉ  NASTAVENÍ  A  ZJEDNODUŠENÝ  NÁVOD  K  POUŽITÍ:  

Nastavení:  

Hlavní výhodou ostřičů nožů Warthog je velmi jednoduché použití. Ostřiče V-Sharp se dodávají z výroby nastavené na úhel 25°, pod kterým se ostří většina běžných nožů, ale je možné rychle a snadno nastavit další úhly dle druhu čepele. Dále je nutné dodržet správné nastavení "véčka" (bodu křížení brusných tyčí) vzhledem k vodiči čepele podle typu čepele - viz obrázek vpravo. Nůž vždy mírně tlačíte proti levému vodiči čepele (praváci, u leváků naopak).


width=300 width=299

Rychlý návod k ostření:

Po případném nastavení ostřiče (více - viz návod k použití) položte ostřič na pevnou podložku a provádějte ostření dle animace. Po celou dobu ostření nůž mírně tlačte proti levému vodiči čepele (leváci: proti pravému vodiči čepele.

  

⇒ Krok 1:

width=486obousměrný tah nože při počátečním ostření - ostřič přidržujte levou rukou, pravou uchopte nůž, který chcete brousit. Nůž nasaďte do véčka u rukojeti a pohybujte jím oběma směry jako při řezání pilkou - asi 30-40 krát. Po celou dobu mírně tlačte proti levému vodiči čepele. Zatím nemějte starost o naostření špičky, toto zajistí dokončení ostření.

  

⇒ Krok 2:

width=486jednosměrný tah nože při dokončení ostření - nožem pohybujte jednosměrně dle animace - jednoduše nůž ostřičem protahujte od rukojeti po špičku, doostří se tak i špička čepele. Proveďte asi 10-15 krát.

Na nůž zbytečně netlačte, nechte pracovat diamanty.

  

⇒ Krok 3 - závěrečná úprava ocílkami:
Použití ocílek je velmi důležité pro závěrečné vyhlazení ostří. U ostřiče V-Sharp Classic jsou tyto ocílky ve formě drátků, které se jednoduše nasadí na brusné tyče, u ostřiče V-Sharp Extreme Edge  a Classic II jsou ocílky na druhé straně brusných tyčí, tyče se jen otočí o 180°. Po nasazení ocílek nůž opět asi 10-15 krát protáhněte ostřičem.  

 

Poznámka:

- počet tahů u každé fáze ostření se může lišit podle tvrdosti kovu, ze kterého je nůž vyroben. Pro méně tvrdé čepele postačí méně tahů, pro tvrdší musíte počet tahů zvýšit.

- ostříte-li na ostřičích V-Sharp poprvé, vždy proveďte všechny fáze ostření. Později postačí nůž přiostřit (Krok 2 + Krok 3) pro lepší výsledek při práci s nožem.

 - ostřete vždy dobře očištěný nůž!

   

Přejeme příjemnou práci s našimi ostřiči!

 

 

 

 

 

 
 

BY WARTHOG

Profesionální ostřiče nožů

Jediné ruční ostřiče nožů, které zachovávají dva nejdůležitější předpoklady správného broušení: stálý úhel a konstantní tlak.

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím