Návody a videa

JAK NA TO

Podrobný návod k použití je přiložen u každého výrobku, v případě potřeby je možné si je stáhnout zde. Jako první si prohlédněte názornou animaci níže nebo PROPAGAČNÍ VIDEO na YouTube – napravo na této straně. Použití ostřičů V-Sharp je snadné, proto jsou vhodné pro každého a nemusíte být zrovna odborník na broušení nožů.

NÁVOD K POUŽITÍ

Nastavení:

Hlavní výhodou ostřičů nožů Warthog je velmi jednoduché použití. Ostřiče V-Sharp se dodávají z výroby nastavené na úhel 25°, pod kterým se ostří většina běžných nožů, ale je možné rychle a snadno nastavit další úhly dle druhu čepele. Dále je nutné dodržet správné nastavení „véčka“ (bodu křížení brusných tyčí) vzhledem k vodiči čepele podle typu čepele – viz obrázek vpravo. Nůž vždy mírně tlačíte proti levému vodiči čepele (praváci, u leváků naopak).

Rychlý návod k ostření:

Po případném nastavení ostřiče (více – viz návod k použití) položte ostřič na pevnou podložku a provádějte ostření dle animace. Po celou dobu ostření nůž mírně tlačte proti levému vodiči čepele (leváci: proti pravému vodiči čepele.

Krok 1:

obousměrný tah nože při počátečním ostření – ostřič přidržujte levou rukou, pravou uchopte nůž, který chcete brousit. Nůž nasaďte do véčka u rukojeti a pohybujte jím oběma směry jako při řezání pilkou – asi 30-40 krát. Po celou dobu mírně tlačte proti levému vodiči čepele. Zatím nemějte starost o naostření špičky, toto zajistí dokončení ostření.

Krok 2:

jednosměrný tah nože při dokončení ostření – nožem pohybujte jednosměrně dle animace – jednoduše nůž ostřičem protahujte od rukojeti po špičku, doostří se tak i špička čepele. Proveďte asi 10-15 krát.

Na nůž zbytečně netlačte, nechte pracovat diamanty.

Krok 3 – závěrečná úprava ocílkami:

Použití ocílek je velmi důležité pro závěrečné vyhlazení ostří. U ostřiče V-Sharp Classic jsou tyto ocílky ve formě drátků, které se jednoduše nasadí na brusné tyče, u ostřiče V-Sharp Extreme Edge  a Classic II jsou ocílky na druhé straně brusných tyčí, tyče se jen otočí o 180°. Po nasazení ocílek nůž opět asi 10-15 krát protáhněte ostřičem.  

Poznámka:

– počet tahů u každé fáze ostření se může lišit podle tvrdosti kovu, ze kterého je nůž vyroben. Pro méně tvrdé čepele postačí méně tahů, pro tvrdší musíte počet tahů zvýšit.

– ostříte-li na ostřičích V-Sharp poprvé, vždy proveďte všechny fáze ostření. Později postačí nůž přiostřit (Krok 2 + Krok 3) pro lepší výsledek při práci s nožem.

 – ostřete vždy dobře očištěný nůž!

Přejeme příjemnou práci s našimi ostřiči!

Telefon

+420 728 239 866

Adresa

Magdalena Kallusová
Leoše Janáčka 1071
68601 Uherské Hradiště

Czech Republic

Email

info@vsharp.cz

Kontaktujte nás