V-Sharp A4

V-Sharp A4

V-SHARP A4

Novinka – celokovový ostřič se čtyřmi úhly nastavení!

 • pevný celokovový rám (ocel, hliník) s gumovou protiskluzovou podložkou
 • odolný povrch – nástřik černou, kladívkově tmavě šedou nebo červenou barvou
 • brusné tyče do tvaru „V“ – brousí ploché nože po obou stranách zároveň
 • plastový vodič čepele s chráničem a držákem
 • čtyři lehce nastavitelné úhly: 15, 20, 25 a 30 stupňů, které díky unikátní konstrukci zůstávají stálé

 

  Unikátní ostřící systém s možností nastavit čtyři úhly broušení. Výrobce tak vyhověl požadavkům na pevný celokovový ostřič, který nabrousí i tenké čepele například filetovacích nožů nebo jiné speciální nože vyžadující tenký úhel broušení.

  Dosud tuto možnost poskytoval cenově dostupnější ostřič V-Sharp Extreme Edge, který má také čtyři úhly nastavení (17, 20, 25 a 30°) a jeho rám je vyroben z odolného ABS plastového polymeru. Tento ostřič je stále v naší nabídce.

   

  Ostřič nožů V-Sharp A4 je nejnovější model ostřiče V-Sharp od firmy Warthog Sharpeners, dostupný zatím v pěti barevných provedeních: černý, červený, stříbrný, kladívkově tmavě šedý (Gun Metal Grey) a kladívkově tmavě hnědý (Bronze). Brousící systém V-Sharp zachovává stálý nastavený úhel a pomocí kalibrovaných pružin stálý tlak brusné tyče na nůž, což je ideální pro většinu plochých kovových čepelí. Úhel je možné nastavit na čtyři hodnoty 15, 20, 25 a 30° podle účelu používání a druhu čepele broušeného nože. Ostřič V-Sharp A4 tak postupně nahradí původní Classic II, který má jen tři úhly. Nastavení úhlů je jednoduché, bez šroubování – brusná tyč se v horní části vyklapne, zasune se do zářezu ve spodní části – podle požadovaného úhlu a opět zaklapne nahoře (vyklapnutí tyče jde nejlépe pomocí příborového nože).

  Vodič čepele se nastavuje šroubem v horní části ostřiče. Dokončovací ocílky jsou na druhé straně brusných tyčí ve formě ocelového pásku – brusná tyč se vysune jako při změně úhlu, otočí se o 180° a ostřič je připraven k dokončení a vyhlazení ostří. Výrobci doporučují provést závěrečné dokončení ocílkami při nastaveném vyšším stupni, tedy jestliže jste brousili pod úhlem 25°, nyní nastavte ocílky na úhel 30°.

  Brusné plochy jsou vyrobeny patentovaným výrobním postupem, při kterém je přírodní diamant o různé zrnitosti trvale připevněn na kovový podklad. Brusné plochy se dají jednoduše vyměňovat – na brusnou tyč se nasouvají – viz obrázek. Brusné tyče dodávané s výrobkem mají zrnitost 325. K dispozici jsou další zrnitosti, hrubší – Grit 270 a jemnější – Grit 600 a 1000, které je možné doobjednat – viz sekce Doplňky a díly. Novinkou jsou keramické brusné tyče, které lze použít jako nejjemnější zakončení broušení a také na obnovení ostří u ozubených čepelí, na které diamantové brusné tyče nejsou určeny.

  Katalog výrobků

  V-Sharp Clasic II
  V-Sharp Classic II ELITE
  V-Sharp XE
  Multi Edge
  V-Sharp Curve
  Doplňky a díly
  Telefon
  +420 728 239 866
  Adresa
  Magdalena Kallusová
  Leoše Janáčka 1071
  68601 Uherské Hradiště

  Czech Republic

  Email
  info@vsharp.cz

  Kontaktujte nás