V-Sharp A4 ELITE

V-Sharp A4 ELITE

NOVINKA!

V-SHARP A4 ELITE

– celokovový ostřič se čtyřmi úhly nastavení na dřevěném podstavci!

  • pevný celokovový rám (ocel, hliník) s gumovou protiskluzovou podložkou
  • dřevěný podstavec z tvrdého dřeva
  • odolný povrch – nástřik černou, kladívkově tmavě šedou nebo červenou barvou
  • brusné tyče do tvaru „V“ – brousí ploché nože po obou stranách zároveň
  • plastový vodič čepele s chráničem a držákem
  • čtyři lehce nastavitelné úhly: 15, 20, 25 a 30 stupňů, které díky unikátní konstrukci zůstávají stálé

Unikátní ostřící systém s možností nastavit čtyři úhly broušení. Výrobce tak vyhověl požadavkům na pevný celokovový ostřič, který nabrousí i tenké čepele například filetovacích nožů nebo jiné speciální nože vyžadující tenký úhel broušení.

Dosud tuto možnost poskytoval cenově dostupnější ostřič V-Sharp Extreme Edge, který má také čtyři úhly nastavení (17, 20, 25 a 30°) a jeho rám je vyroben z odolného ABS plastového polymeru. Tento ostřič je stále v naší nabídce.

Ostřič nožů V-Sharp A4 ELITE je nejnovější model ostřiče V-Sharp na dřevěném podstavci od firmy Warthog Sharpeners, dostupný v pěti barevných provedeních: černý, červený, stříbrný, kladívkově tmavě šedý (Gun Metal Grey) a kladívkově tmavě hnědý (Bronze). Brousící systém V-Sharp zachovává stálý nastavený úhel a pomocí kalibrovaných pružin stálý tlak brusné tyče na nůž, což je ideální pro většinu plochých kovových čepelí. Úhel je možné nastavit na čtyři hodnoty 15, 20, 25 a 30° podle účelu používání a druhu čepele broušeného nože. Ostřič V-Sharp A4 Elite postupně nahradí Classic II, který má jen 3 úhly. Nastavení úhlů je jednoduché, bez šroubování – brusná tyč se v horní části vyklapne, zasune se do zářezu ve spodní části – podle požadovaného úhlu a opět zaklapne nahoře (vyklapnutí tyče jde nejlépe pomocí příborového nože).

Vodič čepele se nastavuje šroubem v horní části ostřiče. Dokončovací ocílky jsou na druhé straně brusných tyčí ve formě ocelového pásku – brusná tyč se vysune jako při změně úhlu, otočí se o 180° a ostřič je připraven k dokončení a vyhlazení ostří. Výrobci doporučují provést závěrečné dokončení ocílkami při nastaveném vyšším stupni, tedy jestliže jste brousili pod úhlem 25°, nyní nastavte ocílky na úhel 30°.

Brusné plochy jsou vyrobeny patentovaným výrobním postupem, při kterém je přírodní diamant o různé zrnitosti trvale připevněn na kovový podklad. Brusné plochy se dají jednoduše vyměňovat – na brusnou tyč se nasouvají – viz obrázek. Brusné tyče dodávané s výrobkem mají zrnitost 325. K dispozici jsou další zrnitosti, hrubší – Grit 270 a jemnější – Grit 600 a 1000, které je možné doobjednat – viz sekce Doplňky a díly. Novinkou jsou keramické brusné tyče, které lze použít jako nejjemnější zakončení broušení a také na obnovení ostří u ozubených čepelí, na které diamantové brusné tyče nejsou určeny.

Ostřič je dodáván v nesmontovaném stavu – jsou přiloženy dva šrouby, kterými dřevěný podstavec přišroubujete zespodu na tělo ostřiče.

Katalog výrobků

V-Sharp Clasic II
V-Sharp Classic II ELITE
V-Sharp XE
Multi Edge
V-Sharp Curve
Doplňky a díly
Telefon
+420 728 239 866
Adresa
Magdalena Kallusová
Leoše Janáčka 1071
68601 Uherské Hradiště

Czech Republic

Email
info@vsharp.cz

Kontaktujte nás